Na czym polega pomoc:

Proponuję, w zależności od indywidualnych potrzeb, doraźne konsultacje pomocne w określeniu własnej drogi rozwiązania problemu lub psychoterapię indywidualną (podejście integracyjne), krótkoterminową terapią w hipnozie, terapię grupową, terapię par lub terapię uzależnień. Sposób i czas terapii każdorazowo uzgadniany jest z pacjentem w zależności od problemu, możliwości i oczekiwanego celu. Wykorzystanie w terapii hipnozy zwiększa możliwości szybkiego rozwiązania problemu.

W leczeniu zaburzeń lękowych z napadami paniki oraz między innymi zaburzeń odżywiania, seksualnych i psychosomatycznych terapia skoncentrowana jest w początkowym okresie na szybkim usuwaniu objawów. Indywidualne podejście do pacjenta i stosowanie odpowiednio dobranych technik terapeutycznych (w tym hipnoterapii i metod relaksacyjnych) przekłada się na szybkie efekty terapii.

W terapii uzależnień wykorzystywane są różnego rodzaju materiały psychoedukacyjne (nagrania, filmy itp.) oraz hipnoza, hipnoterapia i relaksacja. Metody te zwiększają atrakcyjność terapii i pozwalają na uzyskanie lepszych efektów. Terapia uzależnień prowadzona jest według potrzeb pacjenta indywidualnie lub grupowo. Terapia grupowa odbywa się w małych grupach liczących od czterech do dziesięciu osób. Okresowo odbywają się spotkania z udziałem osób współuzależnionych.

Terapia jest najczęściej terapią krótkoterminową dostosowaną do aktualnych potrzeb pacjenta. Istnieje możliwość kontynuowania tak zwanej terapii wspierającej w dłuższym okresie czasu, oraz korzystania z doraźnych konsultacji, również telefonicznych.

W miarę potrzeb terapia wspomagana jest przez leczenie farmakologiczne prowadzone przez lekarzy specjalistów. Współpraca z lekarzami wielu specjalności (psychiatra, neurolog, seksuolog, ginekolog, wenerolog, dermatolog) umożliwia konsultacje lekarskie oraz sprawną, holistyczną pomoc.

Stała współpraca z prywatnym stacjonarnym ośrodkiem psychoterapii (nerwice, depresje, kryzysy związane z żałobą, rozstaniem, chorobą lub inną trudną sytuacją, trudności w stworzeniu i utrzymaniu bliskich związków, lęk przed oceną) i terapii uzależnień i współuzależnień (2, 4 i 6-cio tygodniowe pobyty stacjonarne).

Współpraca z prywatną, zapewniającą pełną dyskrecję przychodnią specjalizującą się w detoksykacji i ewentualnej implantacji disulfiramu (tzw. wszywki) i naltreksonu.

Spotkania odbywają się w osobnym lokalu bez poczekalni, co zapewnia maksymalną dyskrecję. Możliwa jest również hipnoza i terapia telefonicznie oraz online.

 

Barbara Brus Poradnia ProFamilia

Cennik za wizyty w poradni

Poradnia Pro Familia istnieje od 2000 roku. Obecnie usytuowana jest w odrębnym lokalu przy ulicy Lipowej 17/53 w centrum Lublina. Gabinet nie posiada poczekalni, a wizyty umawiane są z odstępem czasowym. Zapewnia to maksymalną dyskrecję. Poradnia przyjmuje większość pacjentów od godziny 8 do godziny 20 od poniedziałku do piątku. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, możliwe są konsultacje i sesje telefoniczne również w innych godzinach i dniach. Rejestracja telefoniczna: tel. 609 619 293.

Konsultacje i sesje terapeutyczne odbywają się w komfortowych warunkach, w osobnym lokalu bez poczekalni, co zapewnia maksymalną dyskrecję. Ponieważ Poradnia Pro Familia w celu lepszego komfortu i większej dyskrecji nie posiada poczekalni, więc proszę o przychodzenie na wizyty dokładnie o wcześniej ustalonym czasie.

Po to, żeby praca w Poradni Pro Familia była usprawniona jeszcze bardziej, zostały określone pomagające w tym zasady.

1. Na Twoją sesję zarezerwowany jest z góry ustalony i określony czas, który jest Twoim czasem. Możesz go wykorzystać osobiście lub telefonicznie. Dlatego, że ten czas jest przeznaczony wyłącznie dla Ciebie i w tym czasie terapeuta nie umawia innych sesji, to jest to czas płatny. Bezpłatne odwołanie lub zmiana terminu sesji jest możliwe do 10:00 rano poprzedniego dnia roboczego. Odwołać sesję można telefonicznie lub sms-em. W szczególnych, losowych wypadkach terapeuta może odstąpić od tej zasady.
2. Ponieważ na Twoją sesję przeznaczony jest ściśle określony czas, to jeżeli się spóźnisz, pozostaje Ci tylko czas, który pozostał do końca sesji. Jeżeli natomiast opóźnienie powstanie z winy terapeuty, to sesja zostanie przedłużona w tym samym dniu lub zostanie zaproponowany Ci inny termin dłuższej sesji.
3. Dla Twojej wygody i komfortu obu stron płatność za sesje może być uiszczona gotówką, kartą lub przelewem. Za sesję telefoniczną i online proszę o regulowanie płatności i wysyłanie potwierdzenia tej płatności przed sesją.
4. Każdego psychoterapeutę obowiązuje tajemnica. Dotyczy to treści spotkań, ale też samego faktu korzystania z nich. Dlatego możesz czuć się całkowicie bezpieczny.
5. W obecnej sytuacji panującej pandemii, dla zwiększenia bezpieczeństwa odległość między fotelami została zwiększona do 4 m. Pomieszczenia są regularnie dezynfekowane i wietrzone. W gabinecie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do dezynfekcji i większego Twojego bezpieczeństwa. Do dyspozycji są jednorazowe maseczki, a także woda w małych, przeznaczonych tylko dla Ciebie butelkach i jednorazowe kubeczki.

Jak do nas trafić?